Must have: Омилениот лакован мантил од Манго!

25 септември 2017

Дождовната сезона започна, а доколку сѐ уште не сте подготвени, имаме супер препорака за вас: црвен лакован, дождовен мантил од Манго!

Љубов на прв поглед во бојата која веќе се издвои како доминантен тренд за оваа есен.

Уште еден впечатлив момент кај овој шик и впечатлив мантил се кружните бели копчиња, што во контраст со црвената боја, му даваат дополнителен стилски шмек.

Може да го комбинирате во различни варијанти, што секако е уште една предност покрај неговиот практичен дизајн.

Ќе го најдете во продажните салони на Манго во Скопје

Објавено:
25 септември 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
324 пати