Must have: Практична чанта за преку рамо

27 март 2019

Жените најчесто сакаат големи чанти, но светските трендови велат нешто сосема друго. Токму затоа, изборот за неделниот must-have, овој пат е на мала, четириаголна чанта за преку рамо од брендот Парфоа.

Формата и големината ја прават практична, а животинскиот принт, кој е имплементиран на елегантен начин, како и синџирите во делот на ременот ѝ даваат тренди и женствена нота.

Овој спој на елементи ја прави совршен избор за различни стајлинзи - од поелегантни, до урбани, па доколку баравте ваков моден додаток или размислувавте со што би можеле да се подновите, сигурни сме дека ви помогнавме.

 

 

*комерцијален текст

Објавено:
27 март 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
719 пати