Набори за женствен и софистициран изглед

15 мај 2013

Наборите на здолништата, фустаните, блејзерите или блузите се тотален хит оваа пролет, даваат доза на нежен, но сепак софистициран изглед. Одлично се вклопуваат во сите стилови и комбинации, а најмногу доаѓаат до израз во пастелни нијанси. Тие се вистински избор за свечени настани, но и за лежерни дневни варијатни, во комбинација со интересен избор на модни додатоци.

Објавено:
15 мај 2013
Категорија: 
Тренд