Нагласете ја вашата суптилност и носете фустан со голи раменици

17 декември 2013

 

Во потрага на вистински стил, низ брановите од големиот моден океан, некои девојки и жени сакаат да се презентираат себе си во малку посензационално светло, да откријат  дел од своите секси атрибути, а сепак тоа да не изгледа евтино и вулгарно. Дискретното откривање на делови од телото е дефинитивно привлечно, а особено за посилниот пол.

 

Giles Giles

 

Доколку се одлучите за некоја вечерна забава да ги откриете своите раменици и да носите фустан со таков крој, тогаш тоа направете го на суптилен начин, кој ќе го нагласи вашиот гламурозен стајлинг.  Инспиративниот момент е исто така мошне важен сегмент при одлучувањето, па затоа ви подготвивме галерија со неколку модели и дизајни на фустани со откриени раменици кои ќе ви помогнат во донесување на конечната одлука:

 

H & M H & M

 

Лела Роуз Лела Роуз

 

Прин Прин

 

Кристофер Кејн Кристофер Кејн

 

Вивиен Вествуд Вивиен Вествуд

 

Ерве Леже Ерве Леже

 

Зара Зара

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
17 декември 2013
Категорија: 
Тренд