Најдобри начини да го носите вашиот кожен мантил оваа сезона

9 ноември 2022

Мантилите одамна важат за симбол на есента, а оваа сезона особено популарни се оние направени од еко-кожа.

Фото: Pinterest

Од моментот кога Ентони Вакарело претстави кожени палта во колекцијата за пролет 2023 на неодамнешната ревија на Сен Лорен, ниту еден вљубеник во модата не може да престане да размислува за нив.

Макси должината на ова парче се покажа како особено ефективна и атрактивна, па не е ниту чудно што најголемиот дел од луѓето посакуваат да го вклучат мантилот од еко-кожа во својата есенска гардероба.

Оваа есен доминира топлата, неутрална и земјена палета на бои, па така и ова модно парче е достапно во истите нијанси, како црна, кафена, бордо, портокалова и други.

Фото: Pinterest

Доколку веќе имате вакво парче во вашиот плакар, време е да го извадите и прошетате, а доколку не знаете како да го комбинирате, во продолжение ви нудиме неколку инспиративни начини на кои можете да го носите ова безвременско парче.

Фото: Pinterest

Објавено:
9 ноември 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.522 пати