Најпопуларни трендови за сезонава според Инстаграм

30 октомври 2018

Ако во почетокот Инстаграм беше само уште една забавна социјална мрежа, сега статусот на оваа онлајн платформа е многу посериозен, до толку што се почесто се користи како бизнис алатка за комуникација. Дури и терминот „инфлуенсер" доби на значење паралелно со популарноста на Инстаграм, па токму концептот на оваа социјална мрежа создаде нови профили на ѕвезди и бизниси. Особено во модната индустрија, влијанието на Инстаграм е се поприсутно и релевантно.

Не е случајност што Инстаграм се зема и како репер за актуелни тенденции и модни трендови, па во тој контекст ќе ви посочиме неколку популарни модни парчиња и додатоци, што се популарни во актуелните комбинации на сопствениците на стилските профили на оваа социјална мрежа.

Леопард принт


Ретро џинс

 

Палта и блејзери со змиски принт

 

 Впечатливи обетки

 

„Каубојски" чизми


Чанти што се носат околу струк

Предимензионирани блејзери


Кариран дезен

 

Макси фустани со шлиц

 

Колор блок чевли на ниска потпетица

Објавено:
30 октомври 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.725 пати