Најслатките мокансинки што некогаш сте ги виделе

31 август 2023

Уште едно парче кое е тесно поврзано со есента се мокасинките. Модните ентузијасти го обожуваат, а сезонава што следи ни доаѓаат и најслатките модели што некогаш сте ги виделе.

Лондонскиот бренд DUKE + DEXTER претстави цела колекција на ултра симпатични модели. Станува збор за класичната црно бела варијанта на која што се испечатени интересни натписи и дезени.

Па така имаме мокасинки со вишни и натпис 'ma cherie', бакнеж и 'j' adore' како и 'Bonjour' модел.

Се работи за лимитирана верзија на рачно изработени чевли од италијанска кожа.

А какви се други модели има погледнете во продолжение.

 

Фото: Instagram

Објавено:
31 август 2023
Категорија: 
Тренд