Најубавите фустани од летната улична мода

30 јуни 2020

Ова е лето на лежерните фустани со волуменозни кроеви. Во нив се чувствуваме шик исто колку што се чувствуваме и удобно.

Моделите со нагласени карнери, „пуфкасти" ракави и здолништа во А крој, ја предводат листата на актуелни и омилени фустани оваа сезона.

Дополнителна карактеристика поради која ги обожуваме, е што лесно може да ги трансформираме од дневни во вечерни аутфити, а во зависност од тоа со какви модни додатоци ќе ги комбинираме.

Патиките и рамните чевли се резервирани за преку ден, додека високите потпетици за вечерните варијанти.
Направивме избор на неколку женствени модели од летната улична мода.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
30 јуни 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.369 пати