Неочекувани бои што ќе владеат оваа есен!

28 август 2014

Веруваме дека во овој момент можете без проблем да ги наброите најчестите есенски бои, но оваа сезона истите ќе заминат во историјата.

И додека сите во дождливите есенски денови обожуваат да се стуткаат во некое црно или темно кафено парче, ве уверуваме дека оваа есен ќе биде сосема поинаку.

Откако Версаче во рекламната кампања за есен/зима 2014, претстави фантастичен свилен фустан во комбинација со куса бундичка во јака и неодолива црвена боја, знаевме дека ќе се случи жешка револуција оваа есен.

Токму црвената боја е најавена како една од најважните оваа есен, а веднаш зад неа се најде и кралската сина во чија чест бројните светски модни брендови направија совршени парчиња.

rag & bone rag & bone

Дефинитивно, изненадувањето на есента е бронзената која може да ја сретнеме кај парчињата на дел од колекциите на Осман, Time’s Arrow, Стела Мекарти и други.

Time's Arrow Time's Arrow

Бојата што дефинитивно ќе не развеселува оваа есен е впечатливата жолта, каков што капут дефинитивно мора да си купите оваа есен. Во комбинација со темните нијанси на есенската облека, жолтата ќе биде бојата што ќе внесе весела свежина во долгата дождлива есен!

ASOS ASOS

Објавено:
28 август 2014
Категорија: 
Тренд