Неодоливи комбинации со црвена и сива

4 февруари 2024

Има една комбинација којашто ги обединува двете тренди бои за сезонава и изгледа посебно убаво.

Спојките со сива и црвена боја создаваат неодолива естетика, која што дефинитивно привлекува внимание.

Со неа ја имате потребната доза на елеганција и топлина во ладните денови. Носталгичната сива совршено се надоврзува на ексцентричната црвена, а резултатот е неверојатен.

Црвен шал, ракавици, хулахопки, беретка се секогаш добредојдени како детали на сив аутфит, како што црвениот џемпер им дава живост на сивите панталони.

Освен со боите слободно поиграјте си и со текстурите, позајмете некоја идеја од модните блогерки и дополнете го вашиот стил со свежи идеи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (sasha__fuks)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Samira Safi (samira.sfiii)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (sasha__fuks)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (alexlysko)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (lunaisabellaa)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (jenny_gutilop)

 Фото: Pinterest, Instagram

Објавено:
4 февруари 2024
Категорија: 
Тренд