Носете ги најпрактичните чевли меѓу двете модни сезони

15 март 2021

Со чизми е топло, за сандали е студено. Пригодите кога патиките не се соодветен избор, ви останува уште една супер модна опција: мокасини!

Мокасините се одличен избор на обувки за преминот од зима кон пролет. Удобни се, одговараат на секоја кежуал комбинација и се дефинитивно чевли на сезонава.

Одри Хепберн, Лејди Ди, Грејс Кели

Но, мокасините не се ништо ново во модата. Тие се класика и едни од омилените обувкина ѕвездите како Одри Хепберн, лејди Дијана и Грејс Кели. Минатата сезона ги носеа моменталните ѕвезди како Бела Хадид и Ема Робертс, а сега ги носиме сите. Во продолжение, еве какви комбинации можете да надополните со ваквиот тип чевли:

Објавено:
15 март 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.439 пати