Нов тренд на повидок: Подготвени ли сте да носите фустани и здолништа без долна облека?

25 февруари 2021

Замислете да треба да прошетате низ градов без долна облека? Токму таков тренд деновиве се актуелизира на социјалните мрежи, меѓу светските модни блогерки, благодарение на францускиот бренд Марсија. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tiffany Hsu (@handinfire)

Нивната најнова линија има модели на фустани и здолништа со дупки во страничните рабови, па носењето на долна облека со овие парчиња изгледа смешно. Затоа, вљубеничките во модата решаваат да ги носат парчињата без долна облека.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adenorah (@annelauremais)

Се надеваме дека стснува збор за моментална лудорија на брендот и дека модните куќи нема да западнат под влијание па наредната година да треба сите да се шетаме наоколу со дупки во гардеробата и без долна облека. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adenorah (@annelauremais)

Инаку брендот Марсија е основан во 2019 година, а својата популарност ја стекна многу бргу меѓу блогерките, најверојатно од причина што се стреми кон глорифицирање на женското тело, силуетата и сексапилот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MARCIA (@wearmarcia)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by María Bernad (@maria_bernad)

Објавено:
25 февруари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
886 пати