Новиот омилен џемпер на модните блогерки зимава

21 јануари 2020

Минатата година, еден од најпопуларните зимски парчиња беше џемпер со животински принт, поточно со варијанти на леопард шарата.

Оваа зима пак, повторно доминира животинскиот принт, но овој пат зебриниот. А сè започна од еден џемпер...

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@cloutfittss) onJan 20, 2020 at 2:00pm PST

Се работи за модел на италијанскиот бренд „The Attico“, а го популаризираа модните блогерки и инфлуенсерки Џилда Амбросио и Џорџија Тордини, кои се всушност и основачи на истиот. 

Џемперот е со црвено-бела комбинација на бои, има и нагласени ракави што е апсолутен тренд и доволно е впечатлив за веднаш да го забележите и посакате да го носите. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gilda (@gildaambrosio) onSep 25, 2019 at 8:50am PDT

Уште од семптември месец често може да се види на улиците на модните метрополи, за што сведочат фотографии и од улична мода. 

Одлично изгледа со кожени панталони, џинс, но и плисирани здолништа, кожени здолништа или пак мини со некој друг принт...

Како го комбинираат модните блогерки, погледнете во продолжение и инспирирајте се:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jeanette (@_jeanettemadsen_) onOct 12, 2019 at 10:09am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jeanette (@_jeanettemadsen_) onDec 8, 2019 at 11:59am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LATE NIGHT FEELINGS (@_latenightfeelings__) onDec 3, 2019 at 4:00am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by AMINA MUADDI (@aminamuaddi) onOct 11, 2019 at 9:19am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by AMINA MUADDI (@aminamuaddi) onDec 17, 2019 at 8:36am PST

 

 

Објавено:
21 јануари 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
802 пати