Облека со реси - микро тренд за ова лето

4 мај 2023

Ресите можат да се најдат на облеката, на разни модни додатоци, на перници, постелнина, завеси...

Како дел од стајлингот најголема популарност достигнуваат во 70-те години, а сме ги гледале, на чизми, јакни и секако на летни фустани и здолништа.

Се смета дека за прв пат се носеле во древна Месопотамија, а особено се популарни кога доаѓа лето.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alison Toby (alisontoby)

Како можете да ги комбинирате?

Една од најчестите комбинации е топ со реси заедно со ленени панталони или шорцеви. Летните фустани одлично одат со рамни сандали, балетанки и останати модни додатоци.

Покрај дење, облека со реси може да носите и во вечерна комбинација, само додадете високи потпетици.

Фото: Pinterest 

Објавено:
4 мај 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
958 пати