Обувки со панделка ќе бидат хит и оваа есен

24 август 2020

Минатата година, обувките со панделка беа апсолутен хит, посебно во пролетната сезона. Добрата вест е што оваа модна тенденција се задржува и во претстојните месеци, па доколку тогаш сте инвестирале во обувки со ваква естетика, тогаш ќе ви бидат добредојдени и есенва.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emmy London (@emmylondonofficial) onAug 19, 2020 at 1:43am PDT

Елегантни се и впечатливи. Лесно се комбинираат и со деловни и со лежерни, а и свечени комбинации и веројатно тоа се едни од најсилните причини што подолг период се во врвот на модната листа трендови.

Дали ќе се одлучите за рамни обувки, со мала или со висока потпетица, изборот е ваш, но овој тренд можете да го сретнете кај било која од споменатите опции.

Некако рамните обувки доминираат периодов, но тоа не значи дека ако направите поинаков избор дека ќе згрешите.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ana Bacinger (@anabacinger) onAug 1, 2020 at 1:50am PDT

Еднобојните се совршени за разни комбинации, но ништо помалку привлечни не се и моделите со принт, кои можат да бидат идеален моден додаток и да внесат динамика во некоја комбинација.

Ние во продолжение ви презентираме некои од моделите. Доколку сè уште немате ваков модел во својата колекција обувки, можеби фотографиите ќе ве инспирираат да се почестите:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaitlyn Pan (@kaitlynpan_ny) onAug 4, 2020 at 9:15am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by E F S T A T H I A T Z O V A (@efstathiatzv) onJul 27, 2020 at 6:08am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emmy London (@emmylondonofficial) onJul 23, 2020 at 7:31am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ana Zilhão (@_goodoldfashioned) onMay 18, 2019 at 10:45am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carnations: Tacky Or Retro? (@carnationstackyorretro) onAug 15, 2020 at 4:40pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by J Diana Smith (@diasway) onAug 4, 2020 at 11:49pm PDT

 

 

 

Објавено:
24 август 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.258 пати