Од модните улици: 20 комбинации со парчиња од еко-кожа што ќе ги носиме оваа есен

14 септември 2020

Модните парчиња изработени од еко-кожа, последниве неколку сезони останаа меѓу најпопуларните и најомилените кај модните инсајдери.

Така своја водечка позиција ќе имаат и во трендовите најавени за оваа есен.

Од панталони и блејзери до здолништа, килоти и комбинезони, ќе ги сретнете во есенската понуда на речиси сите „high street" етикети.

Комбинациите со овие парчиња нудат богат избор на можност за слоевити миксови, па затоа е и рационално да инвестирате во нив.

Кожени панталони со висок струк во комбинација со кариран блејзер, кожено здолниште со елегантна кошула, комбинезони со патики или пак кожен блејзер со џинс... Изборот е фантастичен!
Ние направивме селекција на 20 урбани аутфити од актуелната улична мода, како наока што ќе ви помогне како да ги комбинирате.

Фото: Пинтерест

Објавено:
14 септември 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.690 пати