Од Париз до Копенхаген: Како блогерките ги носат беретките сезонава?

30 јануари 2021

Со студените денови на Инстаграм и на улиците се вратија беретките. На омилената француска капа не останаа рамнодушни ниту скандинавските блогерки.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia & Alice (@oliviaandalice)

Впрочем, кој би можел да одолее на таков фантастичен зимски моден додаток? Достапни и препорачливи се во различни бои - од класичните црна и црвена, преку впечатливата жолта која е боја на годината до неутрална крем и бела. Во поелегантна варијанта, може да се одлучите и за таква со бисери. Зарем не е совршениот додаток за зимските денови?

Објавено:
30 јануари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.281 пати
Тагови: 
беретки тренд