Од топли до секси - предлог стајлинзи за секој ден од февруари

4 февруари 2019

Ако судиме по денешниот ден, се надеваме дека февруари ќе ни биде исполнет со сончеви и меки денови, што ќе ги искористиме на најдобар можен начин и што ќе ни го подобрат расположението.

Воедно, ќе излеземе малку од зимските дебели јакни и ќе почнеме да се забавуваме и модно.

Во продолжение ќе погледнете 28 предлози за тоа што можете да носите овој февруари. Од топли, преку деловни до женствени и секси стајлинзи, се потрудивме да одбереме комбинации што ќе се вклопат во сечиј моден сензибилитет.

Фустан со принт+мантил+чизми до глужд

 

Широк џинс+ролка со принт+„крзнен“ капут

 

Фармерки+јакна во иста боја

 

Тексасен мантил-фустан на копчиња+голема торба

 

Панталони со животински принт+кардиган/блуза на копчиња+џемпер

 

Мантил+рола+бели високи чизми+беретка+ здолниште или панталони по ваш избор+чанта во боја

 

Кошула со волуменозни ракави и точкаст принт+мини карирано здолниште

 

Фармерки+тексас кошула+црно палто+чизми од ткаенина

 

Фармерки со висок струк и пошироки ногавици+џемпер со пуфнасти ракави+кратки чизми

 

Монохроматски бела комбинација+беж крзнено палто/јакна+беж чанта

 

Џинс со прави ногавици+волуменозна и долга ролка+чевли со принт

 

Нежно здолниште+кошула+кожен прслук+долг капут = сè во пастелни нијанси

 

Фармерки со висок струк+потенка тексасна кошула+високи црни чизми

 

Свечен изглед - Панталони+блуза со украсни камчиња/здолниште од тул+украсена бомбер јакна=пастелни нијанси

 

Еклектичен изглед - здолниште со принт+ролка во интензивна нијанса+апликации+мантил на риги+високи чизми

 

Светли фармерки+свилена блуза со принт и ѕвонести ракави+штепуван спортски мантил во интензивна нијанса+кратки чизми 

 

Џинс+беж ролка+кариран долг капут+кратки чизми

 

Фустан на точки со шлиц+високи чизми

 

Црно миди здолниште+високи чизми со животински принт+маица+асиметричен мантил

 

Фустан кошула со карнери+високи набрани чизми+волуменозен кариран капут

 

Спортски широки панталони+бела блуза+мантил во иста боја со панталоните+патики

 

Карирани панталони+кошула+јакничка во пастелна нијанса+волуменозен беж капут+капа

 

Металик светкаво здолниште+бела обична маица+бели кратки чизмички

 

Кожено миди здолниште со копчиња во предниот дел+бела широка маица+чизми до глужд+блуза во пастелна нијанса

 

Хеланки+ролка во сива нијанса+долг капут во интензивна боја, во случајов жолта

 

Плисирано миди здолниште+џемпер со сјај+чизми

 

Плетен фустан под колена+кожена јакна

 

Црни широки фармерки со видливи штепови+бела маица+впечатлив ремен+чевли во интензивна боја

Објавено:
4 февруари 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.248 пати