Одбројуваме до сто - најпопуларни изгледи за оваа пролет

18 март 2014

Генерализацијата на тенденциите за оваа пролет најави транспарентна сезона обоена во пастелни бои и метални нијанси, гравирана со предизвикувачки пароли и хипнотизирачки принтови, движејки се удобно во лежерни сандали на ниски потпетици. Во продолжение ги одбројуваме 100-те најпопуларни аутфити од модните писти кои беа презентирани во септември на модните недели за време на маратонот низ светските модни метрополи.

Phillip Lim Phillip Lim

Alberta Ferretti

Alexander McQueen Alexander McQueen

Alice Olivia Alice Olivia

Altuzarra Altuzarra

Anna Sui Anna Sui

Antonio Berardi Antonio Berardi

 

 

Објавено:
18 март 2014
Категорија: 
Тренд