Омилениот летен фустан на модните блогерки

18 јули 2017

Светски познатите модни блогерки ова лето имаат една заедничка љубов – флоралниот фустан од Asos.

Иако благодарение на нивната слава и добриот маркетинг, достапни за соработка им се сите луксузни брендови, сепак многу често тие во своите стајлинзи имплементираат парчиња од познатите „high street" брендови.

@songofstyle

Таков е случајот и со овој романтичен, бохо фустан со цветен принт од Asos.

Фустанот е со должина под колената, со високо отворен шлиц, голи рамена и гол грб, украсен со карнери кои ја заокружуваат романтичната целина.

Еве како го носи блогерката Ејми Сонг од @songofstyle.

@songofstyle.

 

Објавено:
18 јули 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.390 пати