Омилените фустани на Манго девојките

21 јуни 2017

Едноставни, удобни, изработени од пријатни материјали – такви се топ трите фустани од шпанската етикета Манго што ги обожуваат омилените девојки во Инстаграм заедницата.

@dresswithyas

Заедничко за сите три модели е минималистичкиот дизајн и лежерниот доем што го оставаат: едниот е мини во широк крој со карнери, вториот со должина под колената, „пуфкасти" ракави и асиметрично подредени копчиња, а третиот со врзување околу половината.

@latypova_elmira

Еве како ги комбинираа во својот секоjдневен стил девојките на Инстаграм:

@joannahalpin

@lucywilliams02

@sachaea

@styledevotee

@thatsleaf

@wishwishwish

 

Објавено:
21 јуни 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.361 пати