Омилените летни фустани на Кејт Мидлтон

19 мај 2023

Принцезата Кејт Мидлтон има истенчен моден вкус, но истовремено и многу влијателен. Речиси се што носи, барем на јавни настани, за рекордно време се распродава.

Токму затоа важи е за една од модно највлијателните членови на кралското семејство.

Нејзиниот стил важи за женствен и елегантен, па многумина жени се пронаоѓаат во тоа што таа го носи.
Во пресрет на летната сезона, анализиравме што од комерцијалните летни парчиња Кејт обожува и заклучивме дека многу често во лето преферира романтични миди вустани, во суптилен А крој, напред на закопчување, додека струкот најчесто дополнително е потенциран со ремен.

И од таа причина, побаравме неколку супер модели што соодветствуваат на овој опис, како инспирација плус доколку и вие сакате да носите женствени фустани во лето.

Фото: Пинтерест

Објавено:
19 мај 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.691 пати