Иако овие денови му се радуваме на прекрасното есенско сонце, многу наскоро температурите ќе паднат, па ќе биде вистинско време за нашите омилени џемпери!

Покрај оние што си ги набавивте минатата сезона, сега е вистинско време за есенски шопинг и обновување на колекцијата.

Како што веќе знаете, вистински хит сезонава се ресите, а тоа е случај и кај џемперите. Што се однесува до палетата на бои, прекрасните светли, претежно бели нијанси, ќе бидат совршени за комбинирање со вашите омилени џинс парчиња и топли чизмички.

Ние ги издвоивме најубавите џемпери за сезонава, кои покрај тоа што се апсолутно модерни, тие се и супер стилски и воедно наши омилени!

Објавено:
6 октомври 2015
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
7.800 пати