Овој фустан со точки од H&М е вистински хит на Инстаграм

17 јуни 2020

Повеќе пати досега сме пишувале за тоа дека точките се тренд кој им одолева на годините и секогаш е меѓу актуелните.

Ниту оваа сезона не е исклучок, па веќе неколку пати ви посочивме како сè можете да го вклучите во вашиот стил.

Но, овој пат фокусот го ставаме на еден модел од шведскиот бренд H&M, кој е апсолутен хит на Инстаграм. Се работи за фустан со точкаст принт, на преклоп. Ракавите се широки, а здолништето во долниот дел има и широк карнер.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by StyleZone (@style.zone_cv) onApr 7, 2020 at 12:40am PDT

Проверен крој, кој поради преклопот им прилега на речиси сите дами. Веројатно оттаму и тоа што е еден од најпродаваните модели. Крупните црни точки го прават впечатлив, а ракавите и карнерот романтичен, додека кројот прилагодлив за различни типови тело.

А како жените го прилагодија на својот стил, можете да погледнете и од фотографиите во продолжение:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@ntana_sofi) onMay 31, 2020 at 2:09am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stella (@mumfashiongirl) onMay 31, 2020 at 3:27am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chloe Ward Style Blogger (@desirethatattire) onMay 28, 2020 at 12:40pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @irene_r_x_style onMay 22, 2020 at 12:22am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Charlotte Cohen (@charlotte.co) onMay 13, 2020 at 1:58am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by By Laura Wond (@styleloverqueen) onApr 13, 2020 at 4:06pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by korpożona (@korpozona) onMay 9, 2020 at 7:25am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shimmena - Fashion Blogger (@moreoutfitsthanvogue) onMay 8, 2020 at 12:00pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laura (@spendwearshare) onMay 8, 2020 at 2:44am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by It's from H&M (@itsfromhm) onMay 5, 2020 at 6:29pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sylwia (@lunas_place) onMay 5, 2020 at 12:34pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Marta (@litlleblack) onMay 1, 2020 at 12:14am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by It's from H&M (@itsfromhm) onApr 30, 2020 at 7:18pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lisa Gumn- Mama Be kind (@mamabekind_lisa) onApr 23, 2020 at 10:59pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@secondhand_surprise) onApr 18, 2020 at 7:01am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Catrine Hansen (@cattenillum) onJun 16, 2020 at 11:53am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sara Daúde (@saradaude) onJun 15, 2020 at 1:17pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@mia_littlefashionista) onJun 14, 2020 at 9:45am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Milena K. (@miilkalovemylife) onJun 11, 2020 at 1:00am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stylelover(@anncestmoi8) onJun 5, 2020 at 9:13am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gasy Marigny (@gasymarigny) onJun 4, 2020 at 12:33am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LOLLY (@justlollygns) onJun 2, 2020 at 11:09pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Constance (@_constance_d) onJun 6, 2020 at 9:11am PDT

 

Објавено:
17 јуни 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.512 пати
Тагови: 
тренд точки H&M