Панталони за свечен изглед

17 ноември 2018

Иако кај нас фустаните се се уште првиот избор кога е некоја свеченост во прашање, светските дизајнери и модните блогерки се почесто посегнуваат по други комбинации кои вклучуваат панталони.

Неодамна Мишел Обама беше сликана за магазинот „Ел“, а меѓу останатите комбинации впечатлива беше и онаа со црна блуза од тантела и металик сиви широки панталони.

Токму тоа е и трендот кој ќе владее во оваа празнична сезона.

Ако веќе почнавте да размислувате што би можеле да носите на забавите кои ви претстојат, ние ви препорачуваме да инвестирате во впечатливи панталони.

Може да се како во случајот на Мишел, со металик сјај, или пак светкави. Ништо помалку впечатливи нема да бидете ниту во панталони со принт или од брокат, а предвид доаѓаат и плисирани панталони или оние со исклучително широки ногавици.

Можете да ги комбинирате со сако, па да добиете комплет, но добра опција се и кошули или нежни блузи, едноставен топ...

Доколку преферирате елегантен, класичен изглед, комбинација од панталон и сако со впечатлив детаљ е одлична солуција. На онлајн продавницата на модниот бренд Елена Лука ќе најдете токму такви дизајнерски сетови што ќе ја потенцираат вашата женственост и елеганција.

Вo продолжение погледнете неколку предлози кои веруваме ќе ве инспирираат:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alberta Ferretti (@albertaferretti) onOct 24, 2018 at 7:29am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alberta Ferretti (@albertaferretti) onOct 25, 2018 at 4:11am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alberta Ferretti (@albertaferretti) onSep 25, 2018 at 9:12am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RtA (@rtabrand) onOct 16, 2018 at 9:26am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RtA (@rtabrand) onSep 15, 2018 at 9:17am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RtA (@rtabrand) onNov 13, 2017 at 9:51am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alice Olivia (@aliceoliviac) onSep 20, 2018 at 12:16pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SemSem (@semsem) onSep 5, 2018 at 8:33am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) onOct 25, 2018 at 2:34pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) onJun 10, 2018 at 6:00pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier) onOct 5, 2018 at 9:20pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier) onSep 11, 2018 at 7:15pm PDT

 

 

Објавено:
17 ноември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.723 пати