Парчиња во неутрални бои ја најавуваат есента

20 август 2018

Како што се наближува септември, така се почесто во светските модни магазини се пишува за есенските тенденции.

Без разлика на тоа што ќе носиме во претстојната сезона, преодниот период ќе го одбележат парчиња во неутрални тонови.

фото извор: fashionisers.com

Комбинација на беж, бело, црно и сиво се сигурен избор и овој пат. Беж и белата се добра комбинација во текот на сите годишни времиња, па нема зошто да ги изоставите и во преодниот период.

Беж здолништа, одела со принт, широки беж панталони, минималистички, едноставни и елегантни бели кошули, како и сиви наметки, фустани и модни додатоци, црн џинс се дел од работите што можете полека да ги враќате во плакарот за употреба или што можете да ги ставите на списокот за шопинг во време на попусти.

Со овие парчиња преминот од едно во друго годишно време нема да биде отсечен, туку претставуваат благо приспособување, сепак се работи за модна класика која секогаш го наоѓа своето место меѓу актуелностите.

За да се инспирирате, во продолжение ви презентираме дел од она што модните блогерки ги носат.

 

A post shared by Lamic Kirabo (@lamickirabo) onJun 25, 2018 at 11:13am PDT

 

 

A post shared by Lamic Kirabo (@lamickirabo) onJul 24, 2018 at 5:18am PDT

 

 

 

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) onJul 28, 2018 at 8:52am PDT

 

 

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) onAug 16, 2018 at 3:32pm PDT

 

 

A post shared by ZINA (@zinafashionvibe) onApr 16, 2018 at 9:08am PDT

 

 

A post shared by ZINA (@zinafashionvibe) onApr 19, 2018 at 10:08am PDT

 

 

A post shared by ZINA (@zinafashionvibe) onApr 22, 2018 at 10:07am PDT

 

 

A post shared by ZINA (@zinafashionvibe) onApr 27, 2018 at 8:44am PDT

 

 

A post shared by ZINA (@zinafashionvibe) onMay 28, 2018 at 5:45am PDT

 

 

A post shared by ZINA (@zinafashionvibe) onJun 23, 2018 at 7:59am PDT

 

 

 

 

 

 

A post shared by Amlul.com (@galagonzalez) onApr 23, 2018 at 12:10am PDT

 

 

A post shared by Amlul.com (@galagonzalez) onMay 8, 2018 at 9:11am PDT

 

 

 

 

A post shared by royaisabella (@royaisabella) onJun 7, 2018 at 7:34am PDT

 

 

 

A post shared by royaisabella (@royaisabella) onJun 1, 2018 at 4:36am PDT

 

Објавено:
20 август 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.332 пати