Перфектни есенски деловни изгледи инспирирани од стилски дами

4 септември 2019

Пред нас е сезоната која можеби е најинспиративна кога се во прашање деловните комбнации, затоа што температурите се веќе попријатни, па може да си дозволиме и лесна слоевитост во спојувањето на парчињата.

Сè уште се актуелни летните парчиња гардероба, но веќе ги надополнуваме со кардиган, блејзер, сако...
Подготовките за есенската сезона, вклучуваат и разумен план околу надополнување на деловниот имиџ со по некој нов детаљ, модни додатоци или чевли, па добро организирајте го плакарот и проверете што ви недостасува за комплетна деловна слика.

А како да го совежите вашиот деловен имиџ претстојната сезона, деја може да побарате кај дамите кои важат за модно освестени, а се популарни на социјалните мрежи.

Ние направивме нтересен сублимат за кој веруваме дека ќе ви се допадне и ќе ве инспирира.

Фото: Инстаграм

 

Објавено:
4 септември 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.901 пати