Пет деловни комбинации за пет работни дена

16 октомври 2017

Духот на уличната мода секогаш може да биде инспиративен и со него да внесете свежина во вашиот деловен стил.

Затоа, кога барате инспирација што да облечете за на работа, секогаш имајте ги в предвид актуелните трендови во уличната мода, што адаптирани на вашиот деловен имиџ може да бидат вистински избор.

Секако тоа не значи дека треба буквално да копирате, туку да искористите некоја идеја која ќе ви помогне да му дадете дополнителен стилски печат на вашиот деловен изглед.

Комбинацијата на бои, нови детали или спојот на одредени парчиња облека, што претходно не сте ги комбинирале, може да создадат нова слика на вашата деловна естетика.

Во продолжение издвоивме пет деловни изгледи што ќе ви послужат како инспирација за пет работни дена.

#1 Предимензионирано сако со принт или кариран дезен


#2 Патики? Зошто да не...


#3 Црно-бела комбинација во секоја варијанта


#4 Плетен џемпер и здолниште во „молив" крој


#5 Здолниште со принт и елегантен капут

 

Објавено:
16 октомври 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.457 пати