Пет „plus size“ модни блогерки на Инстаграм

10 март 2015

Ова се пет модни блогерки кои и тоа како знаат да се носат со своите килограми. Петте девојки важат за едни од најстилските „plus size“ блогерки чии профили на Инстаграм се секојдневна инспирација за милиони девојки ширум светот. Еве зошто треба да ги следите:

 

Tanesha Awasthi - @girlwithcurves

Име на блогот: Girl with Curves

Зошто да ја следите? Таа ќеја разбуди дамата во вас како никој друг.

 

Nadia Aboulhosn - @nadiaaboulhosn

Име на блогот: Nadia Aboulhosn

Зошто да ја следите? Нејзините откачени стајлинзи ќе направат да се чувствувате како рок ѕвезда.

nadia

Gabi Gregg - @gabifresh

Име на блогот: Gabifresh

Зошто да ја следите? Нејзините слики од костими за капење ќе ви помогнат да не се срамите од своето тело.

 

Franceta Johnson - @francetajohnson

Име на блогот: francetajohnson

Зошто да ја следите? Освен што е модна блогерка, таа е и успешен студент по графички дизајн, па нејзините фотографии се претежно урбани и шик.

 

Allison McGevna - @alliemcgev

Име на блогот: Inside Allie’s World

Зошто да ја следите? Нејзините трансформации од сосема едноставна, до потполно гламурозна секогаш ќе ви помогнат при изборот на облека.

 

Објавено:
10 март 2015
Категорија: 
Тренд