Плетени капи за идеален зимски имиџ

2 јануари 2015

Температурите се веќе подолго време под нулата и единствениот моден додаток кој можеби најмногу ви треба оваа зима е волнена капа, која ќе ве штити од ладното време.

Монки Монки

Богатиот избор на зимски капи вклучува еднобојни, колоритни, модели украсени со дезени, извезени апликации и крзнени додатоци. Најголем хит за оваа сезона сè уште се оние капи со слатко плетено топче на врвот.

711 711

Плетените капчиња можете да ги носите и во период на рана пролет, едноставно се адаптираат на различен стилски имиџ, а се одличен избор и за подарок.

Објавено:
2 јануари 2015
Категорија: 
Тренд