Плетените џемпери со црно-бели пруги се вистински хит оваа есен

10 октомври 2022

Фото: fashion.hr

Покрај есенските палта, кожните чизми и чанти и удобните плетени џемпери за кои сме возбудени секоја есен, оваа сезона нашиот гардеробер ќе биде збогатен со уште едно парче облека во кое се чини дека секоја жена, без разлика на возраста и стилот, е решена да инвестира.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emma Hill (@emmahill)

Плетените џемпери со црно-бели пруги се вистински хит оваа есен, а земајќи предвид дека се исклучително едноставни и доволно елегантни да се вклопат во сечија гардероба, станува јасно зошто е тоа така.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emma Hill (@emmahill)

Без разлика на кројот на самиот џемпер, видот на плетка, должина и големина, како и дебелината на самите пруги, овие џемпери со црно-бели пруги можат да станат дел од секаков тип на аутфити, во комбинација со класични црни или бели панталони, фармерки, долги или кратки здолништа, чизми, патики или салонки. Наедно, тие одлично изгледаат и во спој со бела кошула или пак вашиот омилен блејзер.

Во продолжениепогледнете неколку примери за тоа како можете да ги носите овие џемпери есенва.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jessica Skye (@_jessicaskye)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emma Hill (@emmahill)

Фото: fashion.hr

Фото: fashion.hr

Фото: fashion.hr

Фото: fashion.hr

Објавено:
10 октомври 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.659 пати