Погледнете го новиот модел на чизмите Тимберленд 6

29 октомври 2013

Култниот модел на чизми што ги потпишува канадскиот бренд Тимберленд, ќе бидат едни од најпосакуваните за претстојната зима 2014 година. Секако се уште актуелни остануваат оние во боја на жолт есенски лист, но новите кралско сини Blue Suede Boot, изработени во соработка со компанијата Атомс, ќе бидат едни од најактуелните. Новите Тимберленд 6 се отпорни на вода и пружаат неверојатна внатрешна топлина. Од фотографиите во продолжение погледнете ги одблизу.

 

Објавено:
29 октомври 2013
Категорија: 
Тренд