Практични и модерни - фустани на риги

22 мај 2023

Фустаните на риги се едно од омилените парчиња облека на многу жени. Со својата практичност, едноставност и моден момент тие се прилагодливи за речиси секоја прилика, кога времето е топло.

Можеме да ги комбинираме со балетанки, патики, еспадрили, високи потпетици и да добиеме тренди изглед за секој период од денот.

Ги има во различни модели и бои, од наједноставните црно бели, па сè до мултиколоритните дизајни. Ригите или пругите можат да бидат вертикални, хоризонтални или коси и да варираат во широчината.

Еве неколку идеи од нашиот мал фото водич.

 Фото: Pinterest

Објавено:
22 мај 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.886 пати