Предлог комбинации за секој ден од ноември

2 ноември 2018

Новиот месец започна, а тоа значи дека е време за нова доза модна инспирација. Иако убавото време сè уште не служи, но сигурни сме дека токму во ноември ќе настапи и студениот период од годината, па слоевитите комбинации се нешто што би требало да биде во фокусот.

Сепак, во продолжение ние ви даваме 30 предлози за секој ден од месецот, сигурни сме дека секој од вас ќе најде нешто што ќе му го привлече вниманието, без оглед на тоа каков стил негувате, а уште повеќе да ја оформите вашата ноемвриска шопинг листа:

 

Топол „ќебе“ капут+сомотско палто+џинс

 

Долга јакна со крзно+шарен џемпер+џинс+чевли со принт

 

Мантил фустан

 

Долг мантил во мастило нијанса + шпицести кафени чизми

 

Лакиран долг мантил+свилено здолниште+ролка

 

Ролка+фустан на риги+кратки чизми+кариран мантил

 

Кафено палто+џинс+чизми со принт+марама

 

Кариран топол капут+чизми до глужд

 

Комплетно пастлна комбинација - фустан+мантил/капут+чизми до глужд

 

Карирано одело/крзнена пастелна јакна+палто+рола+џинс

 

Широки кожени панталони+џемпер+блуза/маица+ремен

 

Одело на риги+беж капут+кратки чизми

 

Свилен фустан со цветен принт+металик чизми над глужд/високи+темнозелен капут

 

Широк женствен нежен капут во глох+ремен

 

Палто/мантил од чоја со волуменозни ракави+ролка-џинс+тесни чизми до глужд

 

Дуксер+карирано здолниште со висок струк+ремен+чевли со висока потпетица

 

Ролка+одело во карирани есенски тонови+ремен+чевли со висока потпетица

 

Долг кариран мантил/капут+ролка

 

Окер капут+фустан над колена+високи чизми во беж нијанса

 

Тесни кожени панталони+долг топол џемер+чевли со висока потпетица

 

Кожени панталони со поширока ногавица до глужд+кошула со принт+беж капут+чевли со анимал принт

 

Комбинација во зелени тонови - одело со принт+темнозелен капут

 

Црн џинс+долг капут+дуксер

 

Бели широки панталони+ремен+џемпер со принт

 

Широк џемпер+долго здолниште

 

Долг волуменозен плетен фустан+високи чизми

 

Плетено здолниште+ролка+долг капут во пастлна нијанса

 

Миди фустан со точкаст принт+кариран капут+чизми на потпетица со принт

 

Колор-блок панталони+беж блуза+кратки чизми

 

Комплетно црвена комбинација=кошула+панталони+капут+баретка

 

фото извор: stylemotivation.com; fashionista.com; femalemag.com.my; refinery29.com; popsugar.com;

Објавено:
2 ноември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.819 пати