Пролетни фустани за жени со некој килограм повеќе

15 мај 2014

Тоа што имате некој килограм повеќе и сте крупни, не значи дека не можете да носите фустан. Шопингот на ова парче некогаш може да биде макотрпен, особено ако ви е потребен шик избор за некое случување. Пред да тргнете во потрага, а и генерално, морате да научите да си го сакате телото и облините, без разлика дали ќе успеете да го најдете тоа што го замислувате.

Во продолжение ви предлагаме неколку типа на фустани што би можеле да ви ја олеснат потрагата за оваа сезона.

1adriannapapell

Фустаните во ретро изглед се добар избор. Имено, жените во 1950-тите и 1960-тите уживале во покажувањето на облините . Цветниот принт, плисето и отвор што го нагласува вратот ќе ви овоможат да го истакнете најдоброто. Ваков тип на фустан е добар избор доколку сте гостин на летна венчавка или пак летни забави.

2elizaj

За еден фустан да и прилега на жена со повеќе килограми, најдобро е материјалите да бидат лелеави и пријатни за носење. Тоа не значи дека треба да бидат широки. Напротив. Нека ја следат линијата на телото, но нека паѓаат слободно. Исто така, не важи правилото дека мора да се еднобојни. Убаво срочените дезени можат да бидат далеку подобар избор отколку еднобојните материјали.

3annklein

Во гардероберот на секоја жена е потребен едноставен фустан, кој ќе биде одличен за дневни комбинации, за на работа, а со соодветни аксесоари, ќе биде совршен избор и за вечерни излегувања. Должината до колена е соодветна и за двете варијанти. Исто така, тенок ремен е одличен моден додаток за да ја истакнете половината.

4adriannapapelllace

Ова е фустан кој на убав начин ги нагласува облините, а и ќе се чувствувате секси во него.Високиот струк и тантелата во горниот дел ќе ви даде пропорционален изглед. Тоа значи дека со ваков тип на модел ќе ги сокриете недостатоците, а ќе го истакнете сето она што е добро. Ова е еден од задолжителните „мали, црни фустани“.

5oneshoulder

Уште еден модел што му ласка на телото со облини е фустан на едно рамо. За посвечена варијанта можете да одберете и должина над колена, а се препорачува фустанот да биде од шифон, за да може лесно да паѓа. Кога носите ваков модел на фустан, нема потреба да носите ѓердан, доволни се обетки, или пак никакви аксесоари.

6suzichin

Уште еден пролетен предлог. Фустан до колена со цветен принт ви дава свеж, а истовремено и елегантен изглед. Одличен избор за посебни пригоди, каде токму овие карактеристики треба да се во прв план.

7 2_detachable-strap-maxi-dress

За сите оние што се чувствуваат несигурно поради своите нозе, макси фустаните се супер избор. Исто така, тие се едни од трендовските парчиња за сезона пролет-лето. Лесни, практични, а сепак модерни и убави и што е најважно соодветствуваат на сите типови на тело.

8 4_knit-maxi-dress-with-tie-waist

За дамите кои имаат изразен граден кош, изразот на деколтето на V е совршен израз. Во комбинација со дезениран материјал, чевли на високи потпетици или плута, ова е супер комбинација за топлите денови.

9 6_floral-burst-maxi-dress

Уште една варијанта на макси фустан, со благи, широки карнери и свежи бои. Ова е одличен избор за на плажа или лежерни летни прошетки.

Објавено:
15 мај 2014
Категорија: 
Тренд