Пролетните прогнози на Ројтфилд соочени со објективот на Лагерфелд

30 јануари 2014

Во едиторијалот за Harper's Bazaar кој го стилизираше Карин Ројтфилд, а го фотографираше Карл Лагерфелд, учиме за новите дефиниции на пролетните трендови. Новиот минимализам и новиот максимализам, поникавата спортска-елеганција и деловен изглед, новото ретро и текстуралниот микс во нова димензија, новиот сјај на металик нијансите и новиот предизвик на гламурот и ексцентирчноста. Нѐ очекува една сосема поинаква и нова пролет!

Нов гламур Нов гламур

Во парчиња од пролетните колекции на Диор,  Сен Лоран, Проенза Скулер,  Живанши, Луј Витон, Марк Џејкобс и Прада, позираат супермоделите  Наоми Кембел, Роузи Хантингтон-Вајтли и Каролина Куркова.

Нов максимализам Нов максимализам

Нов минимализам Нов минимализам

Нова ексцентричност Нова ексцентричност

Нова елеганција Нова елеганција

Нова спортска елеганција Нова спортска елеганција

Нова структура Нова структура

Нова форма Нова форма

Новиот микс на текстури Новиот микс на текстури

Новиот сјај на металик нијансите Новиот сјај на металик нијансите

Ново ретро Ново ретро

Објавено:
30 јануари 2014
Категорија: 
Тренд