Разголен грб наместо деколте

25 мај 2017

Наместо деколте, ова лето разголете го грбот и акцентот ставете го на задниот дел од аутфитот.

Во прилог на ова е и модната тенденција која е особено актуелна во уличната мода – кошули со гол грб.
Овој тип на кошули идеално се комбинираат со ретро џинс со висок струк или пак со лелеави здолништа.

Вистински избор за на плажа, но и за вашите секојдневни лежерни летни аутфити.

 

Објавено:
25 мај 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
611 пати