Разиграни стајлинзи за секој ден од февруари

1 февруари 2020

Го испративме најдолгиот месец од годината и сигурни сме повеќето од вас со нетрпение го очекуваа февруари, кој пак ни е најкраток.

Оваа година има 29 дена, па ние се погриживме да ве инспирираме за секој ден од месецот.

Без оглед какви ви се плановите за претстојниот период, секогаш потрудете се да изгледате убаво. Според можностите и личниот вкус.

Секој од нас во плакарот има работи кои многу малку ги носи или пак се купени, но никогаш не облечени. Во продолжение погледнете ги комбинациите кои ќе ви дадат идеја како можете да изгледате за различни пригоди и можеби токму на тоа неизносено парче ќе му дадете нова функција!

Во продолжение 29 комбинации за секој ден од февруари:

 

здолниште од велур+блуза+пепито капут+мартинки

 

џинс+високи чизми+топла ролка + долг капут во колор-блок комбинација

 

кожено здолниште со текстура+топол џемпер+тексасна јакна со крзнени детали

 

фустан со животински принт + црни високи чизми

 

кожени панталони+бела кошула+џемпер+пелерина

 

краток кошула-фустан со животински принт + чизми до глужд

 

 монохроматска комбинација со свилена кошула +здолниште + чизми во интензивна портокалова

 

кожени панталони+џемпер+палто+капут со принт+патики

 

долг плетен фустан со ролка +ремен + високи чизми

 

класичен џинс + ролка + кожена јакна + обувки

 

волуменозен кардиган + џинс + ремен

 

 бела кошула + здолниште + високи чизми + плетен мантил + ремен

 

плетен фустан + волнено палто+ впечатлив ремен + чевли/чизми

 

 панталони со висок струк во минт нијанса + нежна блуза +долг кардиган + ремен 

 

долг кожен кошула-фустан + ролка + широк ремен + чизми до глужд

 

 свилени/сатенски панталони со висок струк + џемпер во интензивна нијанса

 

мини свилено фустанче со карнери и дискретен принт со точки

 

 кожени панталони + дуксер + чизми до глужд во боја

 

 џинс + кошула/џемпер/ролка + долг кардиган + ремен + чизми до глужд

 

 краток кожен кошула-фустан + чизми до глужд

 

 темни хулахопки/хелнаки +кратко здолниште со принт + топол џемпер + капут +чизми до глужд

 

 плисирано здолниште + тенка блуза + краток капут сите во пастелни нијанси 

 

 одело во минт нијанса

 

црн џинс или тесни панталони + краток капут со точки

 

 карирано здолниште со висок струк и страничен шлиц +краток кошула-топ со набори и врвки+ високи чизми

 

 килоти со висок струк + бела кошула со везена јака +кратко палто/јакна

 

 женски костим со здолниште и палто во пепито дезен

 

плисирано миди здолниште + џемпер + капут + високи чизми + беретка во зелени и сиви нијанси

 

џинс + дуксер со натпис + капут во зелена нијанса + чизми до глужд со патент

Објавено:
1 февруари 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
14.295 пати