Сакаме да носиме црно од глава до пети

7 март 2017

За „црно од глава до пети" не постои сезона и не постои време. Едноставно монохроматските стајлинзи во црна боја се класика и секогаш сигурна варијанта во моменти кога не знаете што да облечете, а треба да изгледате шик, елегантно и софистицирано.

Затоа и оваа пролет сакаме да носиме црно, од глава до пети!

Златно правило во „all black" комбинациите е да знаете умешно да играте со дезените и материјалите, а значајна функција имаат и аксесоарите.

Еве како тоа го прават модните трендсетерки:

 

Објавено:
7 март 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.424 пати