Сако од твид како пролетен хит

22 април 2013

 

Како и сите други откритија на Коко Шанел, така и сакото од твид стекна репутација на класичен симбол. Иако твид-сакото од Шанел првично беше дел од дводелен костим, денес дамите ширум светот го комбинираат со фармерки, кошули, чизми и големи чанти. Оваа сезона тоа е must have модно парче, а истовремено е спој од елегантен и уличен шик стил.

 

IMG_001

 

IMG_002

IMG_003

IMG_004

IMG_005

IMG_006

Објавено:
22 април 2013
Категорија: 
Тренд