Се враќа еден од трендовите што и не би требало

10 април 2017

Се сеќавате на трендот со циркони на заб? Епа, повторно се враќа. Оваа „ноќна мора“ за сите родители, а шик изглед за оние од доцните 1990-ти и почеток на 2000-тата, повторно наоѓа место на модната сцена.

Доказ за тоа се и сè поголемиот број на Инстаграм фотографии со овој украсен накит за заби.

Сепак, доколку спаѓате во групата на оние што би го следеле овој тренд, тогаш не правете го тоа дома. Побарајте мислење и стручност на професионалец, кој ќе ви овозможи да го носите сигурно со години.

Ние и не сме многу воодушевени од оваа вест, но за сите вас што сте имале или пак сакате да имате украсени заби, еве неколку Инста-предлози.

 

A post shared by halsey (@iamhalsey) onJan 4, 2017 at 10:57pm PST

 

 

 

 

 

A post shared by WAH Nails London (@wahnails) onApr 1, 2017 at 11:15am PDT

 

Објавено:
10 април 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.179 пати
Тагови: 
тренд заби украси