Седум начини како да носите пелерина

26 септември 2013

Интересен факт е што пелерината е стилизирана на седум начини според советите на легендарната Керен Ротфилд.

Во продолжение ќе можете преку фотографии да ги видите седумте стајлинзи, а модната уредничка советува дека пелерината може да ја носите на капут, на сакоа, кошули, со кратки топови, тесни фармерки, црна маица или кожна јакна.

Објавено:
26 септември 2013
Категорија: 
Тренд