Седум тренди фризури со шишки за оние кои сакаат промена

8 февруари 2023

Шишките можат да бидат полн погодок ако ја одберете правилната форма. Доволно е само да побарате совет од професионалците и да ја оставите вашата коса во нивни раце.

Годинава како што веќе можевме да видиме, актуелни се неколку фризури со шишки, од потполно рамни како оние на Хајди Клум, до шишките налик на завеса, како што носи Камила Кабејо.

Ако сте од оние кои размислуваат дали да испробаат нешто поинакво следниве неколку варијанти на шишки можат да ви послужат како инспирација.

Брановидни шишки

Бебешки шишки

Гранџ шишки

Целосно рамни

Шишки за виткана коса

Шишки со текстура

Завеса шишки

 

Фото: Instagram, Pinterest 

Објавено:
8 февруари 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
477 пати
Тагови: 
фризура Шишки