Секогаш сме расположени за памучни панталони на риги

13 мај 2024

Едно од најзастапените парчиња во пролет се памучните панталони на риги. Можеме да ги стилизираме на најразлични начини, да бидеме тренди но и елегантни.

Сепак она што е најважно е нивната удобност која што е секогаш добредојдена. А кога ни треба доза на инспирација тука се модните блогерки од Инстаграм и нивните креативни комбинации.

Од она што можеме да забележиме панталоните на риги одлично се сложуваат со кардиганите и плетените џемпери.

Можеме да експериментираме и со додатоци, како на пример накит или елегантни обувки и марама.

Балетанките би ни биле прв избор, а исто така и мини чантите во разни бои.

На пример вака:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kezia Rose Cook (keziacook)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kezia Rose Cook (keziacook)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Linda(linda.sza)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anais Van Oekel (anais.closet)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kezia Rose Cook (keziacook)

Објавено:
13 мај 2024
Категорија: 
Тренд