Шлеп здолништа за претстојното лето

17 јуни 2013

Здолништата се кратки од предната страна и долги на задниот дел. Минатата есен дизајнерот Оскар де ла Рента претстави дизајни со фламенко крој кои за кратко време станаа хит. Шпанскиот крој особено им се допадна на американските дизајнери  Вера Ванг, Џејсон Ву и ДКНУ и токму поради тоа овој тренд ќе владее и оваа сезона.

Трендсетерките го препознаа новиот хит, па улиците на светските метрополи се преплавени со девојки кои носат здолништа во асиметричен крој.

Објавено:
17 јуни 2013
Категорија: 
Тренд