Шокантна машка мода за следната сезона

28 декември 2013

Веќе и не сме толку изненадени кога на модните недели од писта ќе видиме ексцентрични креации, но таквите најчесто ги гледаме од женските колекции на дизајнерите и модните куќи. За следната пролет и есен 2014, некои од презентираните машки креации се повеќе од ексцентрични, а изгледаат како Лејди Гага да ги замислила. Ретко кој маж би се одлучил да носи нешто вакво, па разгледајте и вие и коментирајте што мислите за истите.

 

 

Објавено:
28 декември 2013
Категорија: 
Тренд