Што да носите ако секојдневно користите велосипед како превозно средство?

8 април 2021

Возењето велосипед од дома до работа и назад, на средба со пријателите или едноставно за талкање со умот низ улиците на градот е одлична навика. 

Ако сте од оние кои одвај ги чекаат првите сончеви денови и повисоки температури за да тргнете на работа со велосипед, не значи дека треба да ги занемарите трендовите.

Во прилог, неколку модни комбинации за полесно, а модно возење велосипед.

Фустан

 

Шорц

 

Здолниште

 

Одело

Објавено:
8 април 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.700 пати