Што да облечете денес?

13 февруари 2015

Иако деновиве имавме можност да уживаме во прекрасното сонце, тоа не значи дека зимата нѐ напушти! Во последните зимски денови, одберете сомотски панталони во крем боја и сив, топол и едноставен џемпер.

Покажете дека сте храбри и освежете ја оваа комбинација со рамни чизмички со животински принт, кои доколку се добро комбинирани никогаш нема да изгледаат кич!

Парка јакната е тотално ин и оваа сезона, а во комплет со британската „училишна чанта” ќе ви даде кул секојдневен, но модерен изглед.

Очилата за сонце се задолжителен моден додаток, а црвениот кариран шал е подеднакво важен!

Објавено:
13 февруари 2015
Категорија: 
Тренд