Што да облечете денес?

19 март 2015

Овој четврток носиме слатка комбинација составена од неколку шармантни парчиња во нежни нијанси. Здолништето е до колена изработено од прекрасен твид во неколку нијанси, а истото денеска го комбинираме со бела блузичка и розово палто.

sto-da-oblecete-denes-01

Носиме и балетанки во иста розова нијанса, а подеднакво женствен е и накитот што го носиме, што денеска е исто така во прекрасна розова боја.

Уживајте во претпоследниот ден од работната недела!

Објавено:
19 март 2015
Категорија: 
Тренд