Што да облечете денес?

21 април 2015

Драги дами, и денеска се разбудивме со прекрасно сонце, па повторно добивме инспирација да облечеме здолниште. Носиме едно прекрасно во црвена боја со панделка на половината и го комбинираме со бела маичка и розово палто одозгора. За полесно да се справите со секојдневните обврски, одберете рамни оксфордки во нежна боја и чантичка со „позитивни вибрации“! Од накит, денеска носиме бисерни обетки, бидејќи тие се доволни да ја истакнат вашат убавина!

Имајте прекрасен сончев ден!

Објавено:
21 април 2015
Категорија: 
Тренд